top of page

Римський HARTUS-2024: огляд подій

Любов Михайлишин 22-24 квітня 2024 року у  Римі, де відбувся HARTUS- перший конгрес, що об’єднав три різні галузі гінекології: H-гістероскопії, ART- допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) та  US-УЗД.Захід презентував інноваційну гібридну концепцію поєднання дискусійного форуму з класичним конгресом. 

За останні роки світ допоміжних репродуктивних технологій пережив справжню революцію, свідками та активними учасниками якої стали всі ми. 

Сучасні репродуктологи не лише кваліфіковані клініцисти, але й спеціалісти УЗД та гістероскопії. Шляхи цих трьох медичних дисциплін постійно перетинаються у щоденній діяльності. Для більш глибокого зв'язку між цією тріадою об'єдналися світові експерти для покращення результатів лікування безпліддя.

Ідея заходу належить професору акушерства та гінекології Неапольського університету “Федеріко ll“ , експерту з мінімально інвазивної гінекологічної хірургії, члену виконавчої ради ESGE – Європейського товариства ендоскопічної гінекології Аттіліо Ді Спʼєціо Сардо.З професором Неапольського університету “Федеріко II“, автором ідеї HARTUS Аттіліо Ді Спʼєціо Сардо та українською професоркою Іриною Кишакевич

В перший день ми  дискутували з приводу: 


  • Чи оперувати великі асимптомні істмоцеле для профілактики важкого ускладнення - ектопічної вагітності в ділянці ніші, особливо у жінок, які проходять лікування методом запліднення in vitro?

  • Чи оперувати великі дифузні некистозні форми аденоміозу лапароскопічно?

  • Чи гістероскопічно видаляти субендометріальні кісти при кістозній формі адеміозу для покращення фертильності? 

Другий день був присвячений розумінню процесу імплантації та стану порожнини матки.

За дослідженням транскриптоміки ендометрію є майбутнє.

Але при глибшому зануренні приходить розуміння - все складніше, ніж ми уявляли раніше.

ERA тест, що базується на визначенні активності 238 генів у пацієнток для оптимізації часу переносу ембріонів, до кінця  не виправдав сподівання.

Вчені виявили щонайменше 3453 генів, що змінюють власну активність кожних 24 години! Але і це ще не все. Ембріон в залежності від свого хромосомного статусу виділяє позаклітинні міхурці, які додатково змінюють активність цих більше ніж 3000 генів!З професором Stephan Gordts

І хоча ERA тест не став чарівною паличкою, тобто визначення вікна імплантації  не змогло вирішити проблему повторних невдалих імплантацій, знання про функціонування 238 генів дають можливості для подальшого пошуку Ембріон сам по собі здатний змінювати експресію генів ендометрію.

Тому для настання вагітності потрібний в першу чергу якісний ембріон, що може імплантуватися навіть при наявності тонкого ендометрію.

Доповідь професора Stephan Gordts, світового експерта з мікрохірургічних втручань та оперативних лапароскопій,  була присвячена ролі гістероскопіі при аденоміозі.

Тема маткової ніші після кесаревого розтину не втрачає своєї актуальності.  Ми вже писали про це у блозі….  

При  проведенні УЗД   не обійтись без еспертноі думки добре відомого усім сонологам професора Thierry Van den Bosch. Такі особистості роблять світ медицини кращим і досконалішим!З професором Van den Bosch та Margit Dueholm

І на завершення декілька слів про морфологію матки.


Чи вам відомо, що будова матки набагато сккладніша, ніж будова серця?

І що форма матки може змінюється під впливом поганої екології? Впливу тих самих бісфенолів, про які ми також вже писали….

Під впливом продуктів розпаду пластику матка стає більш Т-подібною!
Із засновницями школи « Мистецтво гістероскопії» Іриною Кишакевич та Наталією Коцабин ( Івано- Франківськ)

Фібротичні кільця - ознаку Т-подібноі матки можна побачити лише при проведенні  гістероскопіі . Їх треба видалятити. Бо після застосування внутрішньоматкового контрацептиву позитивні зміни є зворотніми: матка може повернутися до  попередньої форми вже за 6 місяців.

Вдячні усім лекторам та колегам за три  продуктивні дні, які були сповнені практичною інформацією та любов’ю до фаху!

9 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page