top of page

Рандомізоване контрольоване дослідження ( РКД )


Рандомізоване контрольоване дослідження ( РКД ) виявило, що чинники, які раніше не обговорювалися, сприяють анеуплоїдії ооцитів у жінок 35+ років


Нова оцінка ESHRE Study into the Evaluation of oocyte Euploidy by Microarray analysis (ESTEEM) показала, що крім аномальної сегрегації (розходження) хромосом, можуть виникати помилки під час мейозу.

Чим старша жінка, тим вище ризик того, що її ембріони будуть мати декілька хромосомних аномалій. У віці 30 років близько 30% яйцеклітин мають хромосомні аномалії. До 40 років приблизно 60% є анеуплоїдними, а до 44 років – 90%.


Широко поширена точка зору полягає в тому, що ці помилки викликані виключно неправильною сегрегацією хромосом під час обох стадій клітинного поділу в мейозі.

Анеуплоїдні яйцеклітини, як правило, мають нижчі показники рекомбінації і тому в деяких випадках не здатні розвиватися до бластоцисти.


Однак автори багатоцентрового РКД поставили під сумнів це переконання. Слід враховувати й інші фактори. Завдяки ретельному хромосомному аналізу великої кількості полярних тілець (PB) їх дослідження надає докази частої несподіваної хромосомної сегрегації під час оогенезу. Це також дозволяє краще зрозуміти вплив хромосомних аномалій, які присутні в ооциті, на розвиток ембріона.Висновки,які засновані на даних дослідження ESTEEM, являють собою один із найбільших аналізів у своєму роді та додають до розуміння низького рівня настання вагітності, втрати вагітності та вроджених вад у жінок старшого репродуктивного віку (AMA).

У новій статті автори пишуть, що їхні результати вказують на те, що знання про механізми виникнення анеуплоїдії в ооцитах, є «неповними».

Далі вони кажуть, що їх відкриття щодо кількості копій «кидає виклик догмам про те, що анеуплоїдія в ооцитах спричинена виключно неправильною сегрегацією хромосом під час МI (мейоз I) і MII (мейоз II).»

На сьогодні мало досліджені механізми, що лежать в основі аномальної кількості хромосом під час жіночого мейозу. Дослідження, які вивчали це питання, включали лише невелику кількість пар PB для аналізу.

Початкове дослідження ESTEEM було проведено в семи європейських центрах, щоб оцінити, чи генетичне тестування на анеуплоїдію (PGT-A), шляхом скринінгу обох PB за допомогою порівняльної геномної гібридизації, підвищує ймовірність народження дитини у пацієнток віком від 36 до 40 років з ІКСІ порівняно з ІКСІ без ПГТ-А.

У цьому дослідженні проведено повторну оцінку даних ESTEEM на основі 693 пар PB від 396 жінок пізнього репродуктивного віку (AMA) (n=205 група втручання PGT-A; n=191 контроль). Охарактеризовані типи хромосомних аномалій і хромосоми, які найчастіше зустрічаються.

Крім того мета полягала в тому, щоб визначити, які процеси відбуваються в ооцитах пацієнтів з AMA та викликають анеуплоїдію і оцінити будь-яку кореляцію з якістю ембріона.

Для статистичного аналізу використовували морфологію 1034 ембріонів, отриманих із запліднених ооцитів (два пронуклеуси) у групі біопсії PB, і 1082 у контрольній групі.

Результати показали, що більше двох третин (n=461/693) пар PB показали аномальну сегрегацію в 1162 з 10810 хромосом.

З цих аномальних поділів більшість (n=1050/1162; 90%) мали помилки поділу. У майже половини спостерігалося передчасне розділення сестринських хроматид при МI (n=568/1162; 48,9%), більше третини — з нероз’єднанням (ND) хроматид при МI або зворотною сегрегацією (n=417/1162; 35,9%). , і рідше НД при МI (n=65/1162; 5,6%).

Однак автори стверджують, що невідомі помилки були виявлені в 10% хромосом (n=112/1162) з аномальною сегрегацією PB. У цих випадках вони кажуть, що спостерігали кількість копій (хромосом) у першому PB і другому PB, що не можна пояснити «жодним із відомих механізмів, що викликають анеуплоїдію в ооцитах».

Автори припускають, що премейотична анеуплоїдія може пояснити їхні відкриття; або альтернативно могло виникнути відставання анафази.

Морфологія ембріонів у групі PGT-A РКД не відрізнялася значною мірою між 2-м і 6-м днями після інсемінації порівняно з контрольною групою. Це вказує на те, що біопсія ПБ не вплинула на якість ембріона.

Аналіз з поправкою на вік проводили для кожного дня оцінки ембріона. Результати показали, що анеуплоїдія була пов’язана зі зниженням якості ембріона на 3 день (скоригований коефіцієнт шансів (aOR) 0,62, 95% ДІ 0,43–0,90), день 4 (aOR 0,15, 95% ДІ 0,06–0,39) і день 5 (aOR) 0,28, 95% ДІ 0,14–0,58). Це нове відкриття показує, що розвиток ембріона та статус хромосом ооцита взаємопов’язані; і не є упередженим, на відміну від відбору ембріонів для біопсії.

Дослідження проводилося в кількох лабораторіях і відділеннях ЕКЗ. Наслідком є те, що інтерпретація результатів може відрізнятися між центрами.

Автори стверджують, що «значна кількість» проаналізованих PB дозволила їм не тільки виявити несподівані типи хромосомної сегрегації, але й краще зрозуміти вплив аномального мейозу на розвиток ембріона.

Це розуміння може призвести до стратегій втручання в майбутньому, які могли б «пом’якшити ці згубні наслідки» та зменшити ризик їх виникнення.

https://www.focusonreproduction.eu/article/News-in-Reproduction-aneuploidy-female-age?utm_source=


11 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page