top of page

Вітрифікація

Лабораторія
Вітрифікація – кріоконсервація статевих клітин та ембріонів методом надшвидкої заморозки.
Метод розроблений  відомим японським ембріологом Masashige Kuwayama у 2005 році.

Замороження методом вітрифікації–  революційне досягнення в галузі репродуктивної медицини, яке дало можливість:

  •  суттєво збільшити ефективність програм запліднення in vitro

  • практично забути про таке важке ускладнення як синдром гіперстимуляції яєчників

  •  відтерміновувати батьківство шляхом кріоконсервації статевих клітин. Власне замороження яйцеклітин виявилося одним з серйозних викликів для репродуктивної медицини. Ооцит є найбільшою клітиною організму жінки та одночасно  дуже  вразливим та чутливим до змін зовнішнього середовища, наприклад, у порівнянні з 100-150-клітинним ембріоном -  бластоцистою. А ще яйцеклітина  містить у своєму складі  велику кількість води. Утворення кристалів льоду при звичайному заморожуванні є небезпечним, бо кристалики льоду  пошкоджують численні ораганели, зокрема мітохондрії, “енергетичні станції” яйцеклітин.

photo_2023-11-30_15-17-06.jpg

Метод вітрифікації, який був розроблений японським вченим Куваямою в 2005 році,  у 2013 році визнаний світом як безпечний метод заморожування яйцеклітин!

Замороження яйцеклітин виявилося одним з серйозних викликів для репродуктивної медицини. Ооцит є найбільшою клітиною організму жінки та одночасно  дуже  вразливим та чутливим до змін зовнішнього середовища у порівнянні з 100-150-клітинним ембріоном -  бластоцистою. А ще яйцеклітина  містить у своєму складі  велику кількість води. Утворення кристалів льоду при звичайному заморожуванні є небезпечним, бо кристалики льоду  пошкоджують численні органели, зокрема мітохондрії, “енергетичні станції” яйцеклітин. 

У 2013 році вітрифікація визнана світом як безпечний метод кріоконсервації яйцеклітин.

Сенс в тому, що  вода з рідкого агрегатного стану перетворюється відразу у скловидний. Під час маніпуляції клітини втрачають воду, яка знаходиться в цитоплазмі. Ооцити проходять стабілізацію у спеціальному розчині з наступним насиченням кріопротекторами. Далі поміщаються на кріоносій та занурюються у середовище рідкого азоту при температурі - 196°с. Таким чином не відбувається пошкодження органел яйцеклітин та  забезпечується їх 100% виживання. Ооцити є дуже чутливими до процесу вітрифікації, тому кріоконсервації підлягають лише зрілі клітини з нормальною морфологією.

Переваги методу вітрифікації:

•    Можливість відкласти вагітність на пізніший термін для відновлення організму пацієнтки після стимуляції суперовуляції в ході ЕКЗ. Перерва  на місяць або більше після стимуляції дозволяє стабілізувати гормональний фон пацієнтки та збільшує ймовірність успіху програми ЕКЗ

•    Жінки з низьким оваріальним резервом мають можливість накопичувати та зберігати яйцеклітини для подальшого їх використання.

•    Збереження фертильності за медичними та соціальними показаннями в ході програм відкладеного материнства.

•    Можливість проведення передімплантаційної діагностики ( ПГД) перед ембріотрансфером.

•    Уникнення багатоплідної вагітності та збереження на необмежений термін біоматеріалу на майбутнє.

Здоров’я та розвиток “дітей-сніжинок” , які народилися після проведення кріопротоколу, не відрізняється від дітей,які були зачаті природним шляхом.
bottom of page