top of page

ПІКСІ / PICSI

Image by National Cancer Institute

ПІКСІ/ PICSI - Physiologic Intra Cytoplasmic Sperm Injection –метод селекції  найбільш зрілих сперматозоїдів  для   ІКСІ за допомогою гіалуронової кислоти при чоловічому чиннику безпліддя для уникнення ДНК-фрагментації. Дослівно перекладається  як   “фізіологічне ІКСІ”. 

ПІКСІ 
Гіалуронова кислота входить до складу оболонки яйцеклітин. У природних умовах з нею взаємодіють лише зрілі сперматозоїди з повним набором рецепторів, які необхідні для запліднення. З мільйонів сперматозоїдів  один найперспективніший проникає всередину яйцеклітини та запліднює її. 
Принцип методу PICSI грунтується на здатності зрілих сперматозоїдів з’єднуватися з гіалуронаном. Ця модифікація ІКСІ дозволяє максимально наближено відтворити природний процес. Сперматозоїди, які взаємодіють з гіалуроновою кислотою,  мають менше ДНК-фрагментацій.
Ембріолог в ході ПІКСІ відбирає сперматозоїд для запліднення не лише “на око”, за морфологічними характеристиками, а й за ступенем зрілості.
ІКСІ+PI
CSI дає кращу якість ембріонів, підвищує вірогідність імплантації і зменшує шанси переривання вагітності.
НВА - тест  проводиться перед проведенням ПІКСІ та ІКСІ з інформативно-діагностичною метою.
НВА - тест  Hyaluronan Binding Assay -  визначає індекс зрілості сперматозоїдів за допомогою гіалуронової кислоти. Якщо індекс в межах 60-80%, то ваш партнер володіє високим потенціалом фертильності і для нього ПІКСІ можна не застосовувати.

НВА - тест  доречно проводити при:

  • Нез’ясованому чиннику безпліддя

  • При виборі донора сперми

  • При виборі  програми ДРТ, коли до кінця не зрозуміло, що обрати- внутрішньоматкову інсемінацію чи запліднення ін вітро

  • Низька якість ембріонів у попередніх спробах

  • Для пацієнток  38-40+

  • При хронічному невиношуванні вагітності

Тест не проводиться при азооспермії та малій кількості рухливих сперматозоїдів!
bottom of page