top of page

Цінність ESHRE-2023: доказові факти про СПКЯ

Важливий здобуток-оновлене та доповнене керівництво щодо оцінки і менеджменту пацієнтів з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) від:


  1. більше 40 асоціацій/міжнародних організацій

  2. 100 відомих світових експертів

  3. на понад 6000 сторінках друкованого тексту!


На фото професор Richard S Legro (Р. Легро)
На фото професор Richard S Legro (Р. Легро)

На фото професор Richard S Legro (Р. Легро),USA, який присвятив професійну кар’єру проблематиці СПКЯ. Член Національної медичної академії США. Співавтор Роттердамських критеріїв СПКЯ (2003), попереднього  міжнародного гайдлайну по оцінці та менеджменту СПКЯ (2018) та оновленого керівництва по СПКЯ (2023).


Основні важливі тези:

- не потрібно зволікати з постановкою діагнозу!Чим пізніше виставлений діагноз, тим вища маніфестація захворювання з більшою частотою ускладнень! Раніше нам доводилось чекали 8 років після перших місячних(менархе), щоб провести УЗД оцінку структури яєчників.


Важливо:

  • постановка діагнозу СПКЯ у підлітків може відбутися швидше

  • не вимагає проведення УЗД

  • базується на двох основних критеріях: оліго/ановуляція та біохімічна/клінічна гіперандрогенія.

  • У дорослих на рівні з ультразвуковими критеріями включили критерій підвищеного АМГ ( або АМГ, або УЗД)

- важливість психологічного стану. Жінки з СПКЯ схильні до депресивних розладів, підвищеної тривожності. Але усунення таких небажаних симптомів СПКЯ, як гірсутизм (надлишковий ріст волосся по тілу) шляхом лазерної епіляціі суттєво покращує психологічний статус цих жінок.

- Новинка на рівні високого ступеня доказовості-  для зниження маси тіла при ожирінні чи надмірній вазі рекомендовані такі медикаменти, як ліраглутид, семаглютид (агоністи GLP-1).

Тема схуднення та модифікації способу життя пройшла червоною лінією  конгресу ESHRE-2023 загалом. 

Щодо харчування - тривалий час розглядали середземноморську дієту як основну. Зараз будь-яка дієта з обмеженням вмісту калорій вважається  однаково ефективною!

Важливо: протягом року після схуднення активними в організмі залишаються біологічно активні речовини, що стимулюють апетит. Це величезний виклик для організму - втримати вагу протягом цілого року! Весь цей рік організм знаходиться у великому стресі.Тому настання вагітності в короткий термін після схуднення може призводити до невиношування, як стверджують поки невеликі дослідження.


Цінність ESHRE-2023: доказові факти про СПКЯComentários


bottom of page