top of page

Парадокс вагітності

Для вчених парадокс вагітності довго залишався незрозумілим.


Люди з трансплантованими органами, які довго перевіряють на генетичну сумісність, все життя приймають ліки для попередження відторгенння органів.


Чому тоді вагітність, де ембріон є напівчужим для жінки, так легко розвивається?


Складність та злагодженість роботи імунної системи на рівні матки і всього організму просто вражає!


Десятки років вчені  вивчають складні імунні клітини - природні кілери (NK-клітини, natural killers).


Хто вони, природні кілери?


Природні кілери (NK) є типом лімфоцитів, які складають 5-10% від загальної кількості лімфоцитів у крові людини. Їх називають «природними кілерами», тому що вони не потребують попередньої активації для знищення інфікованих або аномальних клітин, на відміну від інших імунних клітин, таких як Т-клітини та В-клітини.


NK-клітини здатні вбивати ракові клітини чи мікроби, а також виявляти та знищувати клітини, що були змінені внаслідок стресу чи інших клітинних змін. Це  важлива частина захисту організму.


Для настання вагітності природні кілери також надважливі.Але їх агресивна назва щодо вагітності є несправедливою) Адже  ці клітини забезпечують імплантацію - вростання ембріона в слизову матки.


Дисертація Любові Михайлишин була  присвячена цій проблематиці ( посилання)

Виявилось, що все непросто: недостатньо порахувати лише  кількість NK-клітин.


Активність природних кілерів залежить від цілого ряду факторів, одним з яких є KIR-рецептори на їх поверхні.


Уявіть: існує 2000 різновидів тільки KIR! А ще є HLA- C1, C2, які ембріон успадковує від мами і батька. Вони, наче маленькі антенки, розпізнаються NK-клітинами.


NK-клітини спрямовані на клітини, які експресують на своїй поверхні специфічні білки- ліганди. Ці ліганди сильно експресуються на інфікованих або аномальних клітинах, що дозволяє NK-клітинам відрізняти їх від здорових клітин та уражати їх.


У пацієнтки, яка днями завітала в другому триместрі на УЗД, ми проаналізували складний анамнез та допомогли її NK-клітинам) Отримали довгоочікуваний результат після довгого шляху невдач, який пройшла пара.


Впевнено йдіть до своєї мети, якою б парадоксальною вона не здавалася!

6 переглядів0 коментарів

Commentaires


bottom of page