top of page

Канські зустрічі репродуктологів: підсумки

Оновлено: 29 вер. 2023 р.

22 вересня 2023 року французькі Канни приймали не кінофестиваль, а репродуктологів світу в рамках літньої школи репродуктологів.Трейлер: основний фокус на яйцеклітині! Саме ця “зірка” привернула найбільше уваги фахівців.


Зародження нового життя на 80% залежить від якості яйцеклітини і лише 20% припадає на роль сперматозоїда та середовища, куди потрапить ембріон – ендометрію.


При проведенні стимуляції у пацієнток одного віку з однаковим запасом яйцеклітин, однаковим вихідним рівнем гормонів, при проведенні аналогічного протоколу стимуляціі якість та кількість отриманих ооцитів буде суттєво відрізнятися.


Пояснення просте: швидкість виведення медикаментів з організму дуже різна, чутливість до гормонів індивідуальна. Введення одинакової дози пацієнтці з надмірно чутливим до гонадотропінів яєчником буде шкідливою, а ідентична доза для іншої пацієнтки з ідентичними вихідними показниками гормонів буде недостатньою.


Персоналізована репродуктологія, виходячи з генетичних особливостей кожного, є основним трендом.


Кожна людина унікальна та неповторна, тому стандартний підхід лікування безпліддя - це застарілий підхід!Одним з хедлайнерів події став Карло Алвіджі (Carlo Alviggi) - професор кафедри репродуктивної медицини Університету Федеріко II у Неаполі. З 2020 року професор є віце-президентом SIFES (Італійської асоціації репродуктивної медицини) Поточні дослідницькі інтереси професора Алвіджі включають:


- роль лютеїнізуючого гормону (ЛГ) у фолікулогенезі

- використання ЛГ-вмісних препаратів у пацієнток, яким проводиться контрольована стимуляція яєчників для ЕКЗ

- вивчення патогенезу тазового ендометріозу

- онкофертильність

- репродуктивна ендокринологія

- генетика репродукції людини


 

Карло Алвіджі
Карло Алвіджі

Карло Алвіджі - співзасновник і координатор POSEIDON Group (Patient Oriented Strategies Encompassing Individualized Oocyte Number), створеної в 2015 році. POSEIDON передбачає обговорення та розробку практичних рішень щодо діагностики та лікування пацієнток з низьким оваріальним резервом, для яких застосовуються допоміжні репродуктивні технології (ДРТ). Співавтор нової концепції- нового протоколу стимуляції Duostim,що дає можливість отримати більшу кількість та кращу якість ооцитів при зниженому запасі яйцеклітин.

Онлайн мали честь послухати дві доповіді Norbert Gleicher (США).

Перша доповідь стосувалася індивідуалізованого підходу у призначенні андрогенів для пацієнтів з низьким оваріальним резервом.

На ESHRE пан Полізіос представляв велике європейське дослідження про неефективність використання тестостерону.


Натомість Норберт Глейхер зауважив, що хоча тестостерон та ДГЕА-С є обидва андрогенами, мають різну метаболоміку і специфіку дії. ДГЕА-С при правильному виборі дози не заподіє шкоди, на відміну від тестостерону, але матиме позитивний вплив на якість і кількість ооцитів в групі пацієнтів зі зниженим оваріальним резервом.


В другій доповіді Глейхера йшлося про оптимізацію якості ооцитів у віковій групі жінок 40+


Революційний погляд, який ще кілька років можна було б вважати невіглаством: призначення тригера овуляції при діаметрі фолікула 12 мм, отримання незрілої яйцеклітини на стадії gv, дорощення іі до стадії MII і отримання позитивного результату. В такий спосіб яйцеклітина, будучи отриманою ще в незрілому стані, проходить надважливі етапи свого дозрівання в нетоксичному гормональному середовищі жінок вікової групи 40+ або навіть жінок молодшого віку з передчасною оваріальною недостатністю.


Серед зіркових спікерів також були Human M.Fatemi,Robert Fisher, Marcos Meseguer, Annalisa Racca та Микола Грищено.

Щодо цьогорічних переможців Fertility Award, то було подано 33 заявки на участь в конкурсі, 6 з них з України.

Третє місце отримав наш співвітчизник, ембріолог Павло Сергійович Мазур, який першим зробив пронуклеарний перенос, за удосконалення методики.


Вітаємо переможців!22 вересня 2023 року французькі Канни приймали не кінофестиваль, а репродуктологів світу в рамках літньої школи репродуктологів.


コメント


bottom of page