26-27 травня 2023 року відбулася очікувана подія для всіх фахівців репродуктивної медицини - Міжнародний симпозіум “Теорія та практика репродукції людини”, який традиційно організовує Українська асоціація репродуктивної медицини ( УАРМ).
Любов Михайлишин мала дві доповіді на актуальні теми :
Повторні невдалі імплантації. Чи ми наблизилися до розуміння?
Тренди ДРТ

Для пацієнтів з безпліддям негативна спроба лікування завжди є потужним стресом. Виникає логічне питання - що робити і куди рухатися далі?
У доповіді про невдалі імплантації Любов Михайлишин піднімає питання- хто такі пацієнти RIF? RIF- ситуація, коли перенос життєздатного ембріона не завершився позитивним тестом на вагітність у конкретної пацієнтки.
Отже, пацієнти RIF- це жінки з повторними невдалими спробами імплантації.
Любов Олегівна висвітлила найбільш розповсюджені маткові фактори RIF. Розглянула світові рекомендації щодо лікування, а також що не рекомендовано у світі з нещодавно популярних серед репродуктологів методик.
Доповідь щодо трендів ДРТ спонукає замислитися над питанням комодитизації в репродуктивній медицині.
Комодитизація – перехід нових методів діагностики чи лікування з розряду унікальних до розряду широкого вжитку відповідно до результатів доказової медицини.
В найближчому майбутньому на галузь репродуктології чекать такі глобальні зміни, як:
- In vitro фолікулогенез
- In vitro гаметогенез
- Зміни роботи ембріологічної лабораторії- роботизація з використанням штучного інтелекту (ШІ)
- Розробка неінвазивних методів тестування ембріона
- Використання біоінженерії- наприклад, створення матки з аутологічних клітин.
Якщо говорити простіше, то яйцеклітини, сперматозоїди і навіть репродуктивні органи можна буде отримувати зі стовбурових клітин пацієнтів. Це стане альтернативою програмам донації біологічного матеріалу та сурогатному (замінному) материнству. А ембріологи будуть обирати найперспективніші для імплантації ембріони не “на око”, а використовуючи потужність штучного інтелекту.
Фантастика? Ні, реальність!
Цілком реальним та рутинним для України став тренд збереження фертильності. Якщо до війни репродуктологи акцентували увагу на збереженні фертильності пацієнтів репродуктивного віку з онкологічним або аутоімунним захворюванням, то зараз додалися питання збереження фертильності військовослужбовців.
Приємні зустрічі, обмін досвідом, жваві обговорення, тепла атмосфера – це все про УАРМ-2023!
Дякуємо організаторам та спонсорам! Сподіваємося на зустріч наступного року!
Любов Михайлишин: Теорія та практика репродукції людини
Comments