top of page

"Вагітність високого ризику на тлі війни: думки експертів"

 реаліях війни ми відзначаємо гірку статистику в порівнянні з минулими роками: народжуваність знизилася на 28%, кількість зареєстрованих шлюбів скоротилася на 17%.Професор Тетяна Феофанівна Татарчук дуже тонко окреслила актуальні проблеми та настрої українців:” У час війни важко всім -  і пацієнтам, і лікарям. Пацієнтам на тлі війни вирішувати проблеми, що повʼязані з репродуктивним здоровʼям, а лікарям знаходити внутрішній ресурс для ефективної допомоги. Але у психологічно тяжкі  моменти  подумаємо про військових, яким на передовій в сотні разів важче. Кожен повинен вносити свою частку в спільну Перемогу!”

"Вагітність високого ризику на тлі війни: думки експертів"

Велика подяка професору Медведь Володимиру Ісааковичу, керівнику науковим відділенням внутрішньої патології вагітних ДУ «ІПАГ НАМН України», член-кор. НАМН України, доктору медичних наук, лідеру  експертної думки в питаннях вагітності високого ризику, за запрошення взяти участь у традиційній конференції «Вагітність високого ризику: основні акушерські проблеми» на платформі Health Hub.


Рада поділитися з колегами як історією, так й сьогоденням та майбутніми перспективами ДРТ.


Сподіваюся, що акушер-гінекологам і не тільки цікаво послухати про:


  • подвійні стимуляції DuoStim при зниженому оваріальному резерві. Вам відомо, що у більшості жінок  спостерігається дві хвилі фолікулогенезу- як у фолікулярну, так і лютеїнову фазу?

  • різновиди кріопротоколів та особливості іх проведення. Який прогестерон та в яких дозах доцільно призначати?

  • перспективи генетичних досліджень при розладах фертильності- розширений генетичний скринінг моногенних захворювань, пренатальна генетична діагностика ( ПГД), як діяти в разі виявлення мозаїцизму ембріонів?

  • збереження фертильності за соціальними та медичними показами- чи варто планувати вагітність після перенесеної онкопатології?

  • перспективи ДРТ у майбутньому – штучні яйцеклітини та сперматозоїди: фантастика чи реальність?
Новітні підходи у допоміжних репродуктивних технологіях можуть забезпечити революційні досягнення. І жінки, і чоловіки отримають можливість народжувати дітей, яких вони хочуть, скільки хочуть та коли хочуть.


Єдине потрібно дослухатися Мартіна Лютера Кінга, який наголошував: “Важливо, щоб досягнення науки не випередили наш духовний розвиток.”

コメント


bottom of page